Sepet 0 Ürün Karşılaştırma 0 Favorilerim 0 Hesap Bilgilerim
Menü

Schneider Electric, AU 2022'de Elektrik Tasarımı için Revit Uzantısını Başlattı

Schneider Electric, AU 2022'de Elektrik Tasarımı için Revit Uzantısını Başlattı

Dijital otomasyon ve enerji yönetimiyle ilgilenen çok uluslu bir Fransız şirketi olan Schneider Electric, Autodesk Revit'in bir eklentisi olan Advanced Electrical Design'ı duyurmak için New Orleans'a gitti. Dünyanın en büyük CAD kullanıcıları topluluğu olan Autodesk Üniversitesi'nde, bina elektrik sistemi tasarımcıları ve mühendisleri, binanın erken planlaması sırasında bir binanın ihtiyaçlarının doğru bir resmini nasıl elde edeceklerini görebilirler.Autodesk, Bentley Systems ve daha yakın zamanda Graphisoft, tasarım uygulamalarından BIM platformlarına kadar çeşitlendirmeye çalışıyor ve AEC'nin toplayabildikleri kadar çok yönünü içeriyor. Başlangıçta tasarım konusunda yetkin olan bu CAD şirketleri, MEP (mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat) sistemleri ve yapısal tasarım ve simülasyon için uygulamalar eklediler. Schneider Electric, Autodesk'e BIM platformu için bir elektrik sistemi tasarımı ve simülasyon uygulaması sunuyor gibi görünüyor.Schneider Electric basın açıklamasında elektrikli tasarım araçlarının yeni ve yenilenebilir enerji kaynakları için mükemmel olduğunu iddia ediyor.Başkan Yardımcısı Daniel Stonecipher, "İttifakımız, Autodesk Revit için Gelişmiş Elektrik Tasarımı sunmak üzere Schneider Electric'in küresel mühendislik ve sürdürülebilirlik uzmanlığından yararlanıyor ve elektrik mühendislerinin yeni enerji ortamında Electricity 4.0 için yüksek performanslı binalar tasarlamada lider bir rol oynamasını sağlıyor" dedi. Schneider Electric'te Ürün Sorumlusu eCAD.Elektrik eklentisi, elektrik mühendislerinin şunları yapmasına olanak tanır:

Bir binanın elektrik sisteminin güç kaynaklarını, ekipmanlarını ve yüklerini hesaplama yeteneğine sahip sürükle ve bırak akıllı diyagramlarını kullanarak düzenleyin.
Elektrik sisteminin ve alt sistemin talep yüklerini analiz eder. Eklenti, hesaplamaları yerel kodlara dayandırır.
Ekipmanın doğru boyutlandırıldığından ve talep yüklerini karşılayacağından emin olmak için sistemleri optimize edin.
Otomatik olarak yapılan hesaplamalarla yük mektupları veya kablo programları gibi raporlar oluşturun.

Elektrik sistemleri rutin olarak, son hesaplamalar ve temel kurallardan sonra kurulur. Önceki projelerle benzerlik ve aşinalıklarına büyük ölçüde güveniyorlar. Yükü kaldırabilecek mi? Arızalar oldu mu? Tedarik zinciri sorunu göz önüne alındığında artan endişe, bileşenler mevcut mu? Herhangi bir aksama olmamasını sağlamak için, sistemler elektrik tasarımcıları tarafından rutin olarak gereğinden fazla belirlenir - satın alınması, barındırılması ve bakımı daha pahalı olan büyük boyutlu sistemlerin faturasını sahiplere ve operatörlere bırakır.Satın alınmadan ve kurulmadan önce kendi kendini kontrol edebilen bir sisteme sahip olmak, sektörü kronik aşırı spesifikasyondan kurtarmak altın değerinde olmalı, değil mi?Schneider basın bülteninde, "Gelişmiş BIM tabanlı elektrik tasarımı çözümü, elektrik mühendislerinin fiziksel bir model bile sağlanmadan önce planlama ve yük analizi konusunda avantajlı bir başlangıç ​​yaparak proje verimliliğini artırmalarına olanak tanıyor" diyor. "Müşteriler daha sonra proje tasarımı ve analizi sırasında aynı verileri kullanarak zamandan tasarruf edebilir, hataları azaltabilir ve fazlalıkları azaltabilir."Dürüst olmak gerekirse, Autodesk'in AEC endüstrisinin ve dijital ikizlerin dijitalleşmesine yönelik tüm çağrılarına rağmen, Revit için Gelişmiş Elektrik Tasarımı oluşturmanın şimdiye kadar sürdüğüne inanmak zor. Ayrıca Autodesk'in Schneider Electric'i bulmak için neden dünyanın her yerine ulaşması gerektiğini merak ediyoruz. AEC her zaman tamamen yerel düzenlemelere, kurallara, tercihlere vb. bağımlı olan çok yerel bir operasyon değil midir? Schneider Electric kitaplığındaki elektrik prizlerinin Amerikan fişlerine uyup uymayacağını merak ediyoruz.Belki de müteahhitlerin dar görüşlü bir tavır sergilediğini hisseden Schneider, Nashville, Tennessee'de Gresham Smith için çalışan bir elektrik tasarımcısı olan April Kane'den tanıklık sunuyor. Kane, Schneider Electric'ten Nichole Boucher ile birlikte Autodesk Üniversitesi'nde " MEP iş akışının yeniden devreye alınması: Analitik Öğeler ve BIM Sistem Modellemesi " konulu bir oturum düzenledi ve şirketini bir elektriği optimize etmek için Revit eklentisini uygulamada nasıl yönetti? akıllı elektrik şemalarını kullanarak sistemin kavramsal tasarımını oluşturmayı başardı.Kane, "Bir elektrik tasarımcısı olarak, elektrik iş akışlarını iyileştirecek ve bir projenin tüm aşamalarında zamanımı artıracak fırsatları her zaman belirliyorum" dedi. "Autodesk Revit için Advanced Electrical Design yazılımının ilk aşamalarında ve oluşturulmasında anlamlı bir şekilde yer almaktan gurur duyuyorum."

Schneider Electric Hakkında

Schneider Electric, 2020 mali yılı geliri 25,2 milyar € olan halka açık bir Fortune Global 500 şirketidir. Şirket, orta gerilim ve şebeke otomasyonunda enerji yönetimi ürünleri sunmaktadır. alçak gerilim ve bina otomasyonu, güvenli güç ve soğutma uygulamaları. Şirket ayrıca Global Saha Hizmetleri, Enerji ve Sürdürülebilirlik Hizmetleri ve Akıllı Şebeke Hizmetleri olmak üzere üç bölümde hizmet vermektedir.

Google çeviri ile çevirilmiştir.

Yorumlar